Hansavesti tegevjuht Jüri Kulbin: igal töökohal on oma kindel roll, millega kaasneb usaldus, vastutus, austus ja koostöö

Hansavesti tegevjuht Jüri Kulbin sõnab, et teda inspireerib eelkõige Hansavesti meeskonna ühtsus, ettevõtte põhiväärtused ning valdkond täis võimalusi ja väljakutseid. “Tulen iga päev rõõmuga tööle, iga päev on põnev. Südame teeb soojaks, et saame kaasa rääkida Eesti majanduse käekäigule ning panustada Eesti tööstuse arengusse. Ilma vajalike spetsialistideta on tööstusettevõtetel keeruline rahvusvahelises konkurentsis püsida ja läbi lüüa. Me mitte lihtsalt ei vahenda tööjõudu, me oleme kliendile koostööpartner, kes mõtleb kaasa tema äriprotsessidele ja aitab lahendada tööjõu mured võimalikult optimaalselt. Klient saab keskenduda oma äritegevusele. Minu jaoks mitte vähem tähtis on ühiskondlik pool, sest aitame reaalselt tuhandeid peresid paremale elujärjele, aitame leida headele inimestele väärikad ja sobivad töökohad, vajadusel ka õpetame ja täiendame nende professionaalseid oskusi meie Koolituskeskuses,” kirjeldab ta oma tööd.

Jüri juhtimiskogemuste hulka kuuluvad veel ettevõtted Kaanon Kinnisvara, Ober-Hausi Kinnisvara, kinnisvarahalduse ettevõtted ISS Eesti ja Minu Vara, Kalev Spa veekeskus jt.

Oodatud tulemus tuleb vaid ühisel pingutusel

Jüri peab nii enda kui ettevõtte missiooniks viia professionaalsel tasandil kokku ettevõtted, kes vajavad töölisi ja töösoovijad, kes otsivad tööd. “Oleme nagu adapter nende kahe osapoole vahel- leiame õige inimese, kontrollime tema professionaalseid oskusi ja sobivust ning aitame võimalikult edukalt töökohale kohanduda. Vajadusel koolitame ja täiendkoolitame inimesi vastavalt kliendi ootustele. Teeme seda nii meie koolituskeskuses kui ka vajadusel kliendi juures kohapeal. Eriti oluline on see väljastpoolt Eestit tulevate inimeste puhul, et nad mõistaksid uue töökoha töökultuuri, ootusi, nõudmisi, võimalusi, õpiksid tundma Eestit, Eesti kultuuri, tunneksid ennast töökohal kindlalt ja oleksid kliendile motiveeritud töötaja,” selgitab Jüri. „Hansavest aitab kaasa Eesti majanduse arengule, konkurentsivõimele, jätkusuutlikkusele, sealjuures aidates ka inimesi paremale elujärjele,“ lisab ta.

Jüri peab ettevõtte edu valemiks hästi toimivat ja oma ala tippudest koosnevat meeskonda. Meeskond koos teeb tulemuse.

Juhtimine õpetab tema sõnul väga erinevaid inimesi tundma, mõistma, arvestama, austama ning nad koostööks liitma. “Oluline on mõista oma meeskonnas iga töötajat. Igal positsioonil ja töökohal on oma kindel roll, sellega kaasneb usaldus, vastutus, austus ja koostöö. Kell näitab täpset aega siis, kui kõik hammasrattad töötavad kella mehhanismis ideaalselt. Sama on meeskonnaga. Eesmärgid saavutame vaid ühise pingutuse ja koostöö tulemusena,” on ta veendunud.

Tasastelt vetelt merekarusid ei sünni ehk väljakutsed ning keeruliste olukordade lahendamised arendavad ja voolivad meid tugevateks, samas kasvatavad ka Jüri sõnul rahulikku meelt. Emotsioonidega ei ole mõistlik probleeme lahendada. Ratsionaalsus ja emotsionaalsus on omavahel pöördvõrdelises seoses – kui üks domineerib, siis teine jääb tahaplaanile.
Samuti on juhtimiskogemus talle õpetanud, et teeme küll kõik hingega tööd ja töö mida me teeme on oluline, aga päeva lõpuks on see üks osa elust. Et inimene oleks tööl edukas, peab ta olema motiveeritud ja oma tööd nautima, aga samas on tähtsad ka pere, hobid, vaba aeg ning puhkus. “Püüan seda järgida ise ja toetada ka meeskonnas,” ütleb ta.

Oma valdkonna tipud

Jüri sõnab, et tema meeskond koosneb usaldusväärsetest, vastutustundlikest, töökatest ja huvitavatest isiksustest. “Kõik julgevad öelda, mida mõtlevad ja see on ka väga oluline ning oodatud. Kui tarvis, teeme nalja, kui tarvis, teeme tõsiselt tööd ehk work hard, play hard!, naudi täiel rinnal nii tööd kui ka oma vaba aega. Lähen nendega iga kell luurele,” kirjeldab ta oma meeskonda.

Värbamisel järgib ta põhimõtet palgata tark inimene, kes ütleks meile, mida tegema peab, mitte vastupidi. Selle mõtte sai ta Steve Jobsilt, kes on öelnud: “Ei ole mõtet palgata tarka inimest selleks, et öelda talle mida ta tegema peab; me palkame targa inimese selleks, et tema ütleks meile, mida me tegema peame.“

Teisisõnu, oodatakse meeskonda oma ala tegijat, kes loob ettevõttele lisandväärtust, kasvab koos meiega ja aitab tõsta meie teenuse kvaliteeti. “Samuti ootan pühendumust, positiivsust, iseseisvust, suhtumist „kuidas saab, mitte kuidas ei saa“. Oluline on ka, et ta väärtustab teisi inimesi, oma peret, loodust,” kirjeldab ta, milliseid inimesi ta oma meeskonda ootab.

Meeskond on kõige tähtsam

“Unistused ja eesmärgid võivad suured olla, aga ilma õige meeskonnata ja tegutsemiseta jäävad need vaid unistusteks,” on Kulbin kindel. “Usaldan oma meeskonda, annan vabadust mõelda ning tegutseda. Toetan out of the box mõtlemist ja tegutsemist,” räägib ta ja ütleb, et olla oma ala tipp, suunanäitaja, konkurentidest ja ka klientide ootustest sammu võrra ees, peab täna tegema midagi teisti, kui tegime seda eile ja homme peab midagi tegema teisiti, kui teeme täna. Ta on veendunud, et kui inimene püüab ja proovib parimal moel, aga eksib, siis see on aktsepteeritav. Eksimustest tuleb õppida, see on areng. Nagu ütles Michael Jordan: “I can accept failure, but I can’t accept not trying.”
Hansavestis on meeskond alati kaasatud ettevõtte arengusse, uute ideede ja strateegiate väljatöötamisel.

Teistest sammu võrra ees

Hansavestis püüame vaadata ning aimata majanduse ja tööstussektori arenguid sammu võrra ette, et olla vajaliku tööjõuga valmis juba siis, kui selleks on reaalselt vajadus käes, mitte alles siis mõtlema hakata. “Hea näide on meie projektijuhtimise täisteenus, kus lahendame ühtse tervikuna ära kõik töötajate ja kliendi poolt tekkivad küsimused. Sellega alustas Hansavest oma valdkonnas esimeste seas ja täna pakuvad seda juba enamus konkurente. Nüüd käivitasime unikaalse koolituskeskuse, mis nii mõnelegi tundub praegu arusaamatu käik ja tohutu kulu. Püüame kliendi vajadusi ette näha. Me püüdleme kogu aeg täiuslikkuse poole, aga see muutub ja liigub ajas ning tegelikult ei tea me kunagi 100% täpsusega turu arengute suundasid ja kiirusi,” tõdeb tegevjuht. “Kui jõuame sinna kohta, kuhu soovisime jõuda, on seal arvatavasti juba uued suunad ees terendamas. Proovime neid märgata, tegutsed ja mitte kohapeale vilju nautima jääda.”
Visiooniks meeskonnas peab ta meeskonna ühtset tunnet, et kõik koos oleme oma valdkonna arvamusliidrid, teistest sammu võrra ees, alati klientide ja töötajate eelistuseks. Samuti soovib Jüri, et meeskond oleks heas mõttes nö „näljane“ uute väljakutsete vastu ja ei oleks saavutatuga kunagi päris rahul. “Teistest sammu võrra ees olemine on meie jaoks normaalsus, sest rahulolematus on edasiviiv jõud,” selgitab ta.

Sisseelamisel on suur roll

Kui uus inimene liitub meeskonnaga, oleneb Jüri sõnul sisseelamisest tema edasise töö kiirus, täpsus ja tulemus. “Esimene ja kõige olulisem on uuel meeskonna liikmel mõista ja tunnetada meie äri sisu ja olemust. Sellest tulenevalt on uus inimene esimesed nädalad erinevate meeskonnaliikmete töövarjuks. Ta jälgib, kuulab, küsib, salvestab, õpib, kohaneb. Samaaegselt toimub ka üldine valdkonna tutvustus ja sisseelamine, meie sisekorra ja erinevate tööprogrammide tutvustamine. Et mõista veel paremini tööd, süsteemi toimimist ja uusi kolleege, teeb uus inimene enamus töötajatega 1:1 kohtumised. Kui aeg on küps ja inimene valmis, algab töö,” selgitab ta protsessi.
Uuele töötajale on määratud ka mentor, kas otsene juht või keegi kolleegidest. Samas on kõik kolleegid lahkesti nõus aitama ja toetama küsimuste korral.

Energia ja tahe tegutseda

Hansavesti on oodatud pühendunud, innukad, empaatilised inimesed, kellel silm särab ning on tahe midagi ära teha ja saavutada. Kõik muu on tegevjuhi sõnul õpitav. Tähtsal kohal on ka pereväärtused. “Kui inimesel puudub tasakaal tema elus tervikuna, on vaid aja küsimus, millal ka töö hakkab kannatama. Õnnelikuks ei tee inimest ainult töö ega töökoht, vaid inimese enda terviklikkus ja vaimne tasakaal. Kindlasti on oluline ka positiivne ellusuhtumine ja hea huumorisoon. Tõsise töö kõrval naljast meil Hansavestis puudust ei tule,” toob ta välja.

Jüri usub, et inimese aeg peaks jagunema suures plaanis võrdselt kolmeks osaks: töö aeg, oma aeg ehk vaba aeg, ja puhkuse ehk une aeg. Tema enda vabast ajast kulub suur osa lastega tegelemisele. “Käime palju koos looduses matkamas ja teeme palju muud põnevat ning arendavat. See arendab ka mind ennast, õpetab olema veel parem isa. Usun, et igal sõnal, mõttel ja teol on energia ning seega ka jõud. See, mille me liikuma paneme, sellel on energia, mis kunagi jõuab kuhugi ja mõjutab midagi. Vabal ajal meeldib mulle veel reisida, näha, avastada. Eelistan omal käel seiklemist, võimalusel seljakotiga ja võimalikult palju looduses. Kirg on mäesuusatamine, aga väga hea meelega käin ka matkamas, jooksmas, aerusurfi sõitmas,” räägib ta oma vabast ajast.