Minu jaoks on reklaam vaid jäämäe tipp

Kaida Mihelson on ennast pidevalt agaralt täiendav personalijuhtimise taustaga turundusinimene. Tänaseks on temast saanud jõudsalt kasvava Hansavesti turundusjuht. Sellele on eelnenud aga 10 aastat pidevat ja mitmekülgset õppimist ja enesetäiendamist turundusvaldkonnas. Turundus algab Kaida sõnul ettevõtte vundamendi ladumisest ja peab nagu visa metsviinamari olema iga tegevusharu ümber end kinnitanud, kasvades ja hargnedes kaasa kõikvõimalike suunamuutustega, mida ettevõte läbi on tegemas. “Kahjuks on veel tänagi levinud mõttelaad, et turundus võrdub reklaamiga. Minu jaoks on reklaam vaid jäämäe tipp – see, mille kaudu uhkusega presenteerime lõpptulemust,” jagab Kaida oma nägemust turundusest.

Kogu Hansavesti tiimi võiks iseloomustada kastist väljas mõtlemine. Igaüks näeb oma valdkonnas suuremat pilti, millest lähtuvalt ka tegutsetakse, et olla sammuke ootustest ees. “Möödas on need ajad, mil kaasati turundusosakond alles siis, kui teenus või toode juba olemas oli ja anti turundusjuhile ülesanne otsida sobivad kliendid. Täna alustab tark ettevõtja kliendi vajadusest – õpib teda põhjalikult tundma ning ehitab teenuse vastavalt tema vajadusele üles. Imelihtne ja tõestatud loogika, mis kipub siiski vahel ununema – ole nähtav seal, kus on sinu kliendid ja paku seda, mida nad vajavad,” räägib Kaida sellest, kuidas turunduses võetakse kõigepealt valdkonniti pulkadeks lahti ettevõte ise, et selgitada välja, millised on tugevused ja võimalused kliendile väärtuse pakkumiseks.

Kaidale meeldib Hansavesti juures, et lisaks klientidele ja koostööpartneritele hinnatakse seal kõrgelt ka oma kolleege: “Leiame, et igal inimesel on õigus teha tööd, mille puhul ta end motiveerituna tunneb ja oma potentsiaali kõige paremini rakendada saab. Initsiatiiv ja loovus leiavad alati positiivse vastuvõtu ning hea töö saab ka vääriliselt tasutud.” Hansavesti on kokku tulnud sarnaste väärtushinnagutega, tolerantsed ja hea empaatiavõimega inimesed. Ehkki igaüks neist on omamoodi erinev, jõutakse mõttekäikudes tihtilugu samasse kohta välja. Kaida ise on avatud meeltega, tasakaalukas, loominguline ja võiks ehk öelda, et pisut spirituaalne inimene, mistõttu on koostöö temaga mõnus ja sujuv. Omalt poolt hindab ta kolleegides aga kohusetunnet, üksühega arvestamist, ühise eesmärgi ja ettevõtte arengu nimel töötamist.