Hansavest tegeleb tööjõu vahendamisega metallitööstusele, elektroonika-, puidu- ja toiduainetööstusele. Klientideks on tööstusettevõtted, kellele leitakse nii ajutist kui ka alalist tööjõudu.

Laialt on levinud arvamus, et Eestisse on väga keeruline tuua kolmandatest riikidest tööjõudu, sest kvoodid on väikesed ja täituvad kiiresti. Hansavesti rajaja ja juhatuse liige Janek Sirg kummutab selle müüdi. Politsei- ja Piirivalveamet (PPA) on tema sõnul teinud asjaajamise lihtsaks ja mugavaks.

Sirg selgitab, et kvoodid on mõeldud elamisloa jaoks, mis annab tulijatele rohkem õigusi. Tööviisat aga saab kvoodita. Erinevus on selles, et kui elamisluba antakse 2–5 aastaks, siis viisat saab 12 kuu kaupa. See järel tuleb kolm kuud Eestist eemal olla ning siis võib uuesti 12 kuuks viisat taotleda.

Loe edasi

Kuigi paljude Eesti inimeste hirmuks on, et odava palgaga võõrtööjõud võtab meilt töö käest, ei maksa seda karta, kinnitab tööjõurendifirma Hansavest Rental OÜ tegevjuht Janek Sirg. Tema sõnul aitavad võõrtöölised ja robotid hoopis meie majanduse arengule kaasa, täites muidu tühjaks jäävad ametikohad.

Loe edasi