„Mul on hea meel teatada, et Hansavesti uueks juhiks saab Denis Tolkunov, kellel on tugev kogemus tootmise ja juhtimise valdkonnas,“ ütles Janek Sirg Tööstusuudistele.
Denis on varem töötanud metallitööstuse AQ Lasertool tootmisjuhina ja olen kindel, et tema professionaalsus ja pühendumine viivad ettevõtte uutesse kõrgustesse, lisas Sirg.
Denis Tolkunov ütles, et tema peamine eesmärk on muuta Hansavesti positsioon tööjõuteenuste turul tugevamaks ja viia ettevõtte värbamisprotsessid kõrgemale tasemele. „Oluline prioriteet on avada uusi turge, kust leida kvalifitseeritud oskustöölisi, sest Ukraina turg, mis on olnud üks peamisi tööjõuallikaid, on praegu sisuliselt suletud. See tähendab, et peame tegutsema strateegiliselt ja leidma usaldusväärseid partnereid ning võimalusi uutelt turgudelt,“ sõnas uus tegevjuht.
Otsuse taga on väsimus
„Viimased aastad on olnud tõelised intensiivsed ja nagu ka paljude teiste jaoks, olid ka minu jaoks koroonaajastu ja Ukraina sõja algus väljakutseterohke aeg, mil pidin andma endast kordades rohkem energiat,“ selgitas Janek Sirg oma otsuse tagamaid.
„Paraku olen viimaks tunnetanud, et sellise tempoga jätkamine pole enam võimalik. Väsimus ja tülpimus on andnud märku, et aeg on teha elus kannapööre, sest kui seda sammu ei astu, võib see hakata mõjutama ka minu tervist,“ tunnistas Sirg.
Sirg märkis, et juhtimise üleandmine praeguses olukorras on parim lahendus. „Olen jõudnud otsusele, et ettevõtte ja ka minu enda jaoks on parim, kui annan juhtimise üle. Kuigi see on olnud sisemiselt keeruline samm, on juhina oluline mõista, millal on aeg ruumi teha uutele ideedele ja energiale,“ selgitas ta.
Tulevikus plaanib Sirg keskenduda aga kinnisvarale. „Olen viimased kümme aastat investeerinud kinnisvarasektorisse ning jätkan juba olemasoleva kinnisvara haldamisega ja ka uusarendustega, mis on minu jaoks põnev ja inspireeriv suund,“ avaldas ta.
Oskutööliste puudus tööstuses on suur väljakutse
Denis Tolkunovi sõnul on tööjõuturg endiselt keerulises seisus ja oskustööliste puudus eriti just tööstussektoris on suur väljakutse.
„Keevitajate ja CNC-pingi operaatorite järele on suur nõudlus, mis sunnib ettevõtteid otsima innovaatilisi lahendusi, et leida ja hoida kvalifitseeritud töötajaid. Töötajate rahulolu tõstmiseks on oluline pakkuda lisaks palgale ka head tööõhkkonda ja lisahüvesid,“ märgib Tolkunov.
Tema sõnul on positiivne, et palju ettevõtted Eestis liiguvad aina enam robotiseerimise ja tootmisprotsesside automatiseerimise poole, sest see aitab tõsta efektiivsust ja kvaliteeti ning vähendada tööjõupuuduse mõju. „Oskustööjõu vajadus siiski ei kao, vaid vastupidi – masinate kasutuselevõtt suurendab nõudlust nende spetsialistide järele, kes suudavad seadistada, hooldad ja juhtida,“ tõdeb Tolkunov ja lisab, et välistööjõu roll jääb nende vajaduste täitmiseks ja tööstussektori konkurentsivõime tagamiseks jätkuvalt oluliseks.