Hansavest Koolituskeskus on võtnud enda missiooniks tõsta tööstuse erialade mainet ning toetada välistöötajaid kohanemisel. Tänapäeva töötlevas tööstuses on robotseadmete tundmine ülioluline ning nafta- ja gaasitööstuses on hädavajalik osata isolatsioonipaigaldust. Lisaks paljunõutavale keevituserialale õpitakse siin ka metallitööd CNC freespingil.

Süsteemne täiendõpe tuleneb tööstusettevõtete vajadustest

Värbamis- ja personaliettevõtte Hansavest tervikteenus hõlmab renditööjõu leidmist, personaalset tuge ja koolitust. Hansavest Koolituskeskus õpetab käsitsema musta metalli, alumiiniumi ja roostevaba terast täiskasvanute baas-, täiend- ja ümberõppes.

Õpihuvilised läbivad eelnevalt üldoskuste ja ruumilise mõtlemise testid ning teevad koolituskeskuses praktilise töösoorituse. Oskustaseme alusel koostatud individuaalsed koolituskavad järgivad tööstustehnoloogiate arengut, et viia õppurite oskused vastavusse Euroopa standarditega. 

Keevitusõpetaja Egon Marder rääkimas keevitusteooriast MIG/MAG keevituse koolitusel

Koolituskeskuse juht Kristjan Rähn jagab oma kogemust: „Meie õppetulemused on tõhusad, sest praktika moodustab koolitusmahust 80%. Koos tööstusettevõtetega ülesehitatud koolitus on kõige tulemuslikum siis, kui me lähtume selle ettevõtte praktilistest vajadustest, kuhu koolitatav tööle asub.” 

TIG-keevitusest robootikani

ABB GoFa robotseade CRB 15000 Collaborative

Praktiseeriva insener-tehnoloogi ja keevituskoordinaatori kõrval on Hansavesti koolitajatel kvalifikatsioonid keevitaja tase 4 ja visuaaltestingu tase VT2. Kristjan Rähn praktiseerib samuti aeg-ajalt keevituslaboris keevituspositsioone, et täiustada koolitatavate oskuste hindamist ja õppemeetodeid. Koolitajad naudivad õpetamist, sest Hansavest pühendub pidevale arengule ja enesetäiendamisele.

Tehniliste nüansside valdamine on Eesti ja Soome masinatööstuses töötamise eeldus. Keevitajad täiustavad koolitustel oma oskusi keevituspositsioonide osas ja sertifitseerimisel tehakse koostööd spetsialistidega. Poolautomaatkeevituse ja jooniste järgi koostamise õpet vajavad ka kogenud gaasi- ja naftatööstuse keevitajad, kes peamiselt valdavad elektroodkeevitust.

Hiljuti lisandus isolatsioonipaigalduse õpe, suur huvi on õppida CNC metallitöö freespingi seadistust, programmeerimist ja uhiuue koostööroboti kasutamist. 

Õppetöös võetakse pilgu alla ohutusaspektid, materjalide efektiivne kasutamine metallitöös ja kvaliteedikontroll. Õppevahenditeks on MMA, TIG ja MIG/MAG keevitusseadmed, CNC metallitöö freespink, Haas Desktop Mill treeningseade, Fanuc robotkäpp ja ABB GoFa robotseade CRB 15000 Collaborative (pildil). 

Koolitaja Egon Marder rõhutab: „Keevitamine vajab loogilist mõtlemist ja planeerimisoskust. Kui koolitatavad kahtlevad oma oskustes, soovitan alati üle küsida, et täielikult ülesandest aru saada ja teha kvaliteetset tööd.” 

Koolituskeskus kui võimaluste värav

Kolm koolitatavat Indiast ja Usbekistanist, kes saabusid 2023. aasta kevadel Eestisse üheaastase tööloaga, hindavad siinset loodust, puhast õhku ja rahulikku elustiili.

Üks India õppuritest, kes tugineb Euroopas töötamise kogemusele, väärtustab sujuvat kohanemist ja kvaliteetset koolitust Hansavestis. Teine õppur täiustab enda TIG-keevituse oskusi, et teenida Eesti tööstusettevõttes korralikku palka ja toetada oma peret kodumaal. Usbekistani keevitaja toob esile Hansavesti koolitajate erialapädevusi ja keelteoskust.

Keevitusõpilane keevituslaboris

Koolituskeskuses on sisseelamisprogramm ka puhastusteenindajatele ja on võimalik õppida eesti keelt tasemel A1 ja A2. Algatusvõimelised ja loovad inimesed, kes on osavad analüüsima ja probleeme lahendama, saavutavad edu, omandades vajalikud tööoskused, tugeva praktilise aluse ja suurema enesekindluse töökeskkonda sulandumiseks. 

Koolituskeskus soovitab parimad õppurid tööle suurematesse ettevõtetesse Hansavesti äriklientide juurde. 

Tööstuserialade maine tõuseb

Hansavest Koolituskeskuses on aja jooksul täiendanud oskusi ligikaudu tuhat inimest. Sealhulgas oleme võitnud ka välismaal auhindu oma keevituse eest: koolitatav Dmytro Aleksejev võitis TIG keevituses hõbemedali Kiievis keevitajate võistlusel „Benardose kuldkarikas 2021”.

Koolituskeskuse vilistlane Kirke Tomson, kes on üle aasta praktiseerinud keevitajaoskusi Rootsis ja väärtustab keevitamise loomingulist poolt, esindab Hansavest Koolituskeskust ETV saatesarjas Rauataltsutajad”.

Huvilised saavad Hansavest Koolituskeskuse õppekeskkonnaga tutvuda infopäevadel ja hobikeevitajad omandavad vajalikke oskusi õppepäevadel. Hiljutisel õppekäigul tõdesid Sauga Põhikooli õpilased, et hoolikas matemaatika õppimine võib täiskasvanuna tagada huvitava ja tasuva ameti tööstussektoris. 

Hansavest Koolituskeskus Keevitus Kirke
Kirke Tomson ja Egon Marder

Hansavest Koolituskeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi partner ning õppurite oskustaseme hindamist täiustatakse koostöös AI&Robotics Estonia ja Eesti Masinatööstuse Liiduga. Meie koostöö Bishkeki ja Almatõ keevituskoolidega eeldab samuti huvitavaid arenguid. 

Paindlik õppetöö toimub aastaringselt, koolituste kestus varieerub mõnest nädalast paari kuuni. Õppe eest saab tasuda ka osamaksetena, vastavalt kokkuleppele. Tööstusmaastiku nõudlust ja ettevõtete konkurentsivõimet toetav Hansavest Koolituskeskus järgib kvalifitseeritud töötajate koolitamisel oma väärtusi: avatus, koostöövalmidus, eesmärgipärasus, praktilisus ja kõrge kvaliteet. 

Kui soovite meie koolitustest rohkem teada, siis võite leida need siit.

Kui teil on huvi otse ühenduses olla, siis võite kontakteeruda Koolituskeskuse juhiga:

Kristjan Rähn
+372 5692 6607
kristjan@hansavest.com 

Hansavest on meie pikaajaline koostööpartner, kes on meile alati kvaliteetse, korrektselt vormistatud ja väga töökad töötajad garanteerinud.