Hansavest tegeleb tööjõu vahendamisega metallitööstusele, elektroonika-, puidu- ja toiduainetööstusele. Klientideks on tööstusettevõtted, kellele leitakse nii ajutist kui ka alalist tööjõudu.

Laialt on levinud arvamus, et Eestisse on väga keeruline tuua kolmandatest riikidest tööjõudu, sest kvoodid on väikesed ja täituvad kiiresti. Hansavesti rajaja ja juhatuse liige Janek Sirg kummutab selle müüdi. Politsei- ja Piirivalveamet (PPA) on tema sõnul teinud asjaajamise lihtsaks ja mugavaks.

Sirg selgitab, et kvoodid on mõeldud elamisloa jaoks, mis annab tulijatele rohkem õigusi. Tööviisat aga saab kvoodita. Erinevus on selles, et kui elamisluba antakse 2–5 aastaks, siis viisat saab 12 kuu kaupa. See järel tuleb kolm kuud Eestist eemal olla ning siis võib uuesti 12 kuuks viisat taotleda.

Loe edasi

Kuigi paljude Eesti inimeste hirmuks on, et odava palga- ga võõrtööjõud võtab meilt töö käest, ei maksa seda karta, kinnitab tööjõurendifirma Hansavest Rental OÜ tegevjuht Janek Sirg. Tema sõnul aitavad võõrtöölised ja robotid hoopis meie majanduse arengule kaasa, täites muidu tühjaks jäävad ametikohad.

Loe edasi

Kui öeldakse, et miski on võimatu, tähendab see lause selle mehe jaoks seda, et tuleb lihtsalt rohkem pingutada ning veelgi kannatlikum olla. Justnimelt sihikindlus, püsivus ja isikliku arengu väärtustamine on need kolm omadust, tänu millele on Hansavesti omanik Janek Sirg just selline inimene ja juht, nagu ta tänaseks on.

“Tasakaalukas, visiooniga, ettenägelik ja sihikindel. Kui Janeki juhtimisel midagi aetakse, aetakse see lõpuni välja, kasvõi läbi saja probleemi. Ta ei jäta järgi, ega anna poole tee peal alla. Kui meie ühisele ajale tagasi vaatan, ei ole kindel, kas ma oleksin sedasi viitsinud või oleksin läinud lihtsamat teed,” kiitis Hansavest Rental OÜ kaasomanik Rainer Paks oma äripartnerit.

Ettevõtjate perekonnas sündinud Janek Sirg, kes on lisaks veel ettevõtete Hansavest Group OÜ ja Hansavest Tööjõud OÜ looja, ise naerab, et eks ta üks kriitilise pilguga hindaja ja lahenduste otsija ole: “Kui ma  suurele pildile ausalt otsa vaatan, on seal alati miski, mis tekitab rahulolematust ning justnimelt see rahulolematus ja uute lahenduste otsimine on see, mis viibki edasi.”

Janek jääb selle kõige juures, kui mõtleb, mis seni tehtud, muhedalt tagasihoidlikuks:  “Mina isiklikult teen kogu seda asja peamiselt seepärast, et mitte keegi teine ei anna mulle niisugust kogemust. Pidevalt kasvades on võimalik see ise ära ja läbi kogeda. Et isegi, kui ma mingi teema või ideega seoses põrun, saan selle kogemuse kätte.”

Loe edasi

Hea külastaja!

Uuendasime lisaks väljanägemisele ka sisu. Joonistasime lahti – tööjõurendi protsessi. Kirjeldasime peamisi teenuseid ja uuteks rubriikideks on “Uudised” ning “KKK”.

Uus koduleht sai valmis esialgu eestikeelsena. Kohe, kohe lisanduvad teised keeled – esmalt soome, siis inglise keel.

Palume varuda pisut kannatust kuni jõuame tegeleda tõlkimisega!