Pärnumaa tööstuspäevad Hansavestiga 2022

Pärnumaa tööstuspäevadel 28.–29. aprillil võeti pilgu alla erinevate tööstussektorite hetkeolukord ja tulevikuväljavaated, robotiseerimine, tööjõuga seotud väljakutsed ja koolitusvõimalused.

Pärnu piirkonna ettevõtjatega koos käsitlesid Eesti tootmisettevõtete arengu teemat Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu osakonna tööstusvaldkonna juht Andri Haran ja ekspert Kaarel Lehtsalu ning Eesti Masinatööstuse Liidu tegevjuht Raul Kütt. Arutelupunktideks olid tänased rõõmud ja mured erinevates tööstussektorites, tööjõuga seotud väljakutsed, tööstuse tööjõu vaimne toetamine ning koolitusvajadused ja -võimalused lähtuvalt Kutsekoja põhimõtetest. Tutvudes kohapeal kuue Pärnu piirkonna tootmisettevõttega arutleti päevakohastel ja tulevikku vaatavatel tööstusvaldonna teemadel:

  • Kuidas elektroonika tootmise valdkonnas kliendikeskselt tegutsedes vaadata tulevikku?
  • Kuidas teenindada kõrgete nõudmistega rahvusvahelisi kliente tööstus- ja sidesegmendis?
  • Kuidas peaks edukalt robotiseerima üks ettevõte?
  • Milline on hetkel turu olukord Skandinaavias ja laiemalt Euroopas?
  • Kui keeruline on oma tootega siirduda 25 eri riiki? Millised on raskused, võidud, kogemus?
  • Kuidas on võimalik saada Ameerika tellimusi Eestisse?
  • Missugused on robotiseerimise juurutamise võlud, valud ja lähitulevik?

Elektroonikatööstus

Lähemalt tutvuti rahvusvahelise ettevõtte Scanfil OÜ Pärnu tehasega, kus toodetakse telekommunikatsiooni-, tööstuselektroonika- ja lehtmetalltooteid, Note Pärnu OÜ tehasega, kus tegeletakse elektroonikatoodete koostamisega ja pakutakse tootmisteenuseid: inseneritöö, industrialiseerimine, paindlik seeriatootmine ja müügijärgsed teenused.

Metallitööstus

Robotiseerimisest ja valdkonna tulevikust arutleti AQ Lasertool OÜ Pärnu tootmisüksuses, kus on pikaajaline kogemus metallist komponentide ja koostude tootmisel rahvusvahelistele koostööpartneritele energeetikatööstuses. Efektiivsest tootmisest arutleti täpsemalt ettevõttes Dav Welding OÜ, kus toodetakse metallkonstruktsioone ja -detaile. Rahvusvaheliste sertifikaatidega ettevõttes Adrem Pärnu AS tutvustati, kuidas täisteenuslahendusena projekteeritakse ja toodetakse metalltooteid ning tehakse metallitöid. Toodangu hulgas on rõdud, piirded, trepid, kiiged jpm.

Metsatööstus

Ettevõte Dipperfox OÜ, kus toodetakse ekskavaatoritele ja traktoritele innovaatilisi lisaseadmeid ja kännupuure, on 20-aastase metsanduskogemusega oma ala tugev jõud, kel märkimisväärne kogemus ka Ameerika turul.

Hansavesti Koolituskeskuses, mille koostööpartneriteks on peamiselt Pärnu ettevõtted ja Eesti Töötukassa, tutvuti CNC-masinate ja robotseadmete praktilise õppega. Samuti vaadeldi poolautomaatkeevituse õppekorraldust koolituslaboris ja julgemad said keevitukäppa proovida. Koolituskeskuse juhi Kristjan Rähni sõnul on kujunenud vajadus laieneda koolitustega nii Tartusse kui Tallinnasse.

Tööstuspäevi läbi viinud Janek Sirg ja Kerli Karpa Hansavestist tänavad koostöö eest ettevõtete esindajaid: Anu Lembit, Tiit Talvaru, Daniela Kond, Kati Rahnel, Denis Tolkunov, Rein Volt, Risto Talv.

Järgmistel tööstuspäevadel käesoleva 2022. aasta lähikuudel tutvutakse tootmisettevõtetega Tartu piirkonnas.

Soovid rohkem teada saada meie tegevuste kohta? Võta meiega ühendust siin.

Hansavest on meie pikaajaline koostööpartner, kes on meile alati kvaliteetse, korrektselt vormistatud ja väga töökad töötajad garanteerinud.