Meie personaliotsing toob sinu tootmisettevõttesse oskustega töötaja

Eestis töötab kümneid tuhandeid kolmandatest riikidest pärit töötajaid ning esmapilgul pole just suur probleem leida endale vajaminevat tööjõudu näiteks Ukrainast või Valgevenest. Kuigi tööjõudu võib palgata ka otse sihtriikidest, eelistavad paljud ettevõtted rentida tööjõudu siiski Hansavesti vahendusel.

Laialt on levinud arvamus, et Eestisse on väga keeruline tuua kolmandatest riikidest tööjõudu, sest kvoodid on väikesed ja täituvad kiiresti. Kuid kvoodid on mõeldud elamisloa jaoks, mis annab tulijatele rohkem õigusi.

Ettevõtjatel tasub teada, et tööviisat saab kvoodita.

Erinevus on selles, et kui elamisluba antakse 2–5 aastaks, siis tööviisa saab 12 kuu kaupa, seejärel tuleb kolm kuud Eestist eemal olla ning siis võib uuesti 12 kuuks viisat taotleda.

Ülioluline on aga ettevõttes mitte kasutada illegaalset tööjõudu, sest kui näiteks PPA esindajad viivad töölt korraga ära kümme töötajat-illegaali, siis on see ettevõtte jaoks mitmes mõttes katastroof.

Sellises olukorras on mõnigi ettevõtja pöördunud Hansavesti poole sooviga kiiresti inimesi asemele saada, kuid üleöö pole see võimalik. Taoline olukord võib ettevõtjale tähendada suuri trahve, kuna paneb löögi alla ka tööde teostamise tähtaja.

Seega – välistööjõu palkamisel ei ole midagi üle jõu käivat, kuid siiski eelistavad paljud ettevõtted kasutada Hansavesti teenuseid. Miks nad seda teevad?

Hansavest garanteerib töötajate oskused

Hansavest garanteerib, et renditava tööjõu haridus ja töökogemus vastaksid konkreetse valdkonna ja positsiooni vajadustele, kuhu töötajat otsitakse.

Selleks viivad Hansavesti töötajad väravatavatega läbi põhjalikud testid ja intervjuud ning samuti sooritavad väravatavad praktilisi töösooritusi.

Taoline värbamisprotsess kindlustab kliendile töötaja, kellel on kas kutse- või kõrgkooli haridus vastavalt positsiooni nõuetele või valdkonnapõhine töökogemus.

Lõpliku otsuse töötaja valikul teeb Hansavest konkreetselt kliendi vajadusi ja töötaja oskuseid silmas pidades. Seega võib öelda, et iga värbamisprotsess on kliendile rätsepalahendus.

Kui siiski peaks tekkima olukord, et töötaja ei saa oma tööga hakkama, ei too see Sinu ettevõttele kaasa mingisuguseid riske. Ebasobiv töötaja vahetatakse välja esimesel võimalusel. Mittepädeva töötaja juhtumeid on Hansavesti pikkade tegevusaastate jooksul esinenud väga harva.

Hansavest on töötajate tugi ja mentor

Peamiselt Lätist ja Ukrainast tööjõudu vahendava Hansavesti tegevus ei piirdu üksnes oskajate töötajate leidmisega teisest riigist. Tulijatele otsib Hansavest ka majutuse ja korraldab elukohta registreerimise.

Välismaalaste koduks on 3–4-toalised puhtad ja soojad korterid, kus on internet ja teler, kuna Hansavesti hinnangul tagavad korralikud olmetingimused ka kõrge tööviljakuse.

Teisest riigist tulnutele annab Hansavest ülevaate ka kohalikest kommetest ja tavadest, eestlaste käitumismustritest ja ülemuse-alluva suhetest, mis võimaldab töötajatel võimalikult valutult uude töökeskkonda sisse elada.

Värbamisprotsess on kiire

Hansavesti vahendusel tööjõu rentimine on kiire – kliendi vajadusele sobivate oskustega töötajad saabuvad kliendi ettevõttesse juba 2-4 nädala jooksul. Taoline kiirus võimaldab ettevõtetel kiirelt ja paindlikult reageerida mahtude kasvule ja eritellimustele, pakkudes neile tugevat konkurentsieelist.

Kõik eelöeldu aitab ettevõttel kokku hoida aega ja raha, kuna tööjõurent võimaldab leida ettevõttesse kogenud töötajad ilma püsivate töösuhete ja värbamisvaevata. Samuti tagab taoline värbamisprotsess ettevõttele tegevuse planeerimisel piisava paindlikkuse ning võimaldab teenida suuremat tulu.

Kokkuvõtvalt saab öelda, et tööjõu rent maandab ettevõtete tööjõuriske ja võimaldab hoida ettevõttes töötajaid vastavalt vajadusele – tootmismahtude kasvamisel töötajate hulka kiirelt ja mugavalt suurendada ning vaiksematel perioodidel jällegi koomale tõmmata.

Hansavest on meie pikaajaline koostööpartner, kes on meile alati kvaliteetse, korrektselt vormistatud ja väga töökad töötajad garanteerinud.